İthalat

Promosyon malzemeleri çok geniş bir ürün yelpazesini kapsamaktadır. Kalem, Saat, Ajanda, Bardak, Şapka, Bardak altlığı, Anahtarlık, Top, Balon, Şemsiye, Çanta, Çakmak promosyon ürünleri arasında en sık tercih edilen ürünlerdir.

Bu ürünleri Çin’de hedef kitleniz veya şirketinize uygun istediğiniz kriterlerde ürettirmeniz mümkün, tabi sipariş adedi, ekstra masraflar ve gümrük vergisi hesaplandığında bu ticaretin karlı olabilmesi için ilgilenilen ürün grubunda gümrük mevzuatını bir uzamana danışmayı unutmayınız . Adetlerin uygun olması ve ürün üzerinde yapılacak işcilik (Baskı, Logo, Firma ismi vs gibi) maliyetleri hesaplandığında Çin’den promosyon ürünleri ithalatı gerçekten karlı olabiliyor

Bu sektöre yönelmeyi düşünenler için, promosyon sektörü %90 oranında satın alımlarını Çin’den gerçekleştirmektedir. Fakat baskı logo vs gibi ekstra maliyetleri Türkiye’de gerçekleştirir.Sadece çok büyük miktarlarda ve karşılıklı anlaşmayla garanti altına alınmış işlerde bu işçiliklerde Çin’de yapılmaktadır.Sektördeki kar marjı kendi promosyon ürünlerini ithal eden firmalar için diğer sektörlerle kıyaslandığında oldukça karlıdır.